Mniej fotoradarów, więcej tragedii

  • 16/08/2017

Koniec łowów, samorządy stracą sporo pieniędzy, kierowcy odetchną z ulgą – w taki sposób na przełomie 2015 i 2016 roku media komentowały zmiany w prawie, które odebrały strażom miejskim i gminnym możliwość kontrolowania prędkości za pomocą fotoradarów. Radość trwała krótko. Twarde liczby nie pozostawiają złudzeń.

więcej

Rowerem przez miasto

  • 14/08/2017

Musimy wspólnymi siłami dotrzeć do osób poruszających się na rowerach. Chociażby przez waszych kursantów, którzy będą swego rodzaju przekaźnikami dobrych zasad. Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, w której rowerzyści zaczną przestrzegać przepisów, również my będziemy mogli jeździć bezpieczniej i spokojniej, nie obawiając się co chwila konsekwencji kolizji z rozpędzonym rowerzystą.

więcej

Brytyjscy kandydaci na kierowców są coraz bardziej agresywni. Pomogą kamery?

  • 11/08/2017

Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), zajmująca się m.in. egzaminowaniem kandydatów na kierowców, poinformowała, że wzrosła liczba agresywnych zachowań osób zdających egzamin na prawo jazdy. Dlatego możliwe, że już niedługo wszyscy egzaminatorzy będą mieli na swoich ubraniach kamery.

więcej

Głupota czy lobbing? Felieton Marcina Zygmunta

  • 10/08/2017

Mój kolega prowadzi ośrodek szkolenia kierowców. Znajduje się on w pewnym miasteczku. Na swoim podwórku wyrysował łuk. Czy oznacza to, że jest w elicie najlepszych polskich szkół jazdy? Czy dostanie medal będący nagrodą za propagowanie bezpieczeństwa?

więcej

Jaworzno szykuje się na… przyjęcie autonomicznych pojazdów

  • 09/08/2017

Jaworzno, Instytut Transportu Samochodowego oraz firma Comtegra podjęły współpracę mającą zaowocować stworzeniem w mieście strefy, w której mogłyby poruszać się pojazdy autonomiczne.

więcej

Wieczorem impreza, rano egzamin. Nie skończyło się to dobrze

  • 08/08/2017

W poniedziałek egzaminator pracujący w piotrkowskim WORD-zie wyczuł od kandydata na kierowcę woń alkoholu. 35-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedziane zachowanie odpowie przed sądem.

więcej

Poznaj swojego kursanta: Ziomki żyją tylko raz

  • 07/08/2017

W poprzednim artykule z cyklu "Poznaj swojego kursanta" przedstawiliśmy pokrótce typowe postawy dzisiejszych młodych ludzi, sklasyfikowanych w tzw. plemiona. Tym razem przybliżymy obraz najliczniejszej grupy w badaniu „Świat młodych”. Chodzi o plemię ziomków.

więcej

Instruktor na wagę złota. „Pokryjemy koszty związanie z odnowieniem legitymacji”

  • 04/08/2017

Szkołom jazdy coraz trudniej jest znaleźć do pracy instruktorów, bo tych na rynku jest coraz mniej. Dlatego coraz częściej swoją ofertę kierują do osób, które kiedyś zdobyły uprawnienia, ale potem nie uczestniczyły w obowiązkowych warsztatach doskonalenia zawodowego i zostały skreślone z ewidencji. Przykładem jest ośrodek ze Szczecina.

więcej

Moment zwrotny. Felieton Marcina Zygmunta

  • 03/08/2017

Wiążę z nowym modelem samochodu nadzieje. Mam na myśli bankructwo szkół jazdy, które oferują kurs za 1 tys. zł. Bo one na nowe samochody nie mogą sobie pozwolić. A jeśli tego nie zrobią, będą musiały wypaść z rynku. I zostaną na nim normalni, profesjonalni i uczciwi gracze.

więcej

WORD w Kaliszu pozbywa się aut. Jedne oddaje, inne sprzedaje

  • 02/08/2017

Dziewięć aut, które jeszcze niedawno służyły do przeprowadzania egzaminów na kategorię B, oddał strażakom z jednostek działających z południowej części Wielkopolski WORD w Kaliszu. Trzy kolejne zamierza sprzedać. Ceny wahają się od 15,8 do 16,2 tys. zł.

więcejprzeczytaj więcej aktualności