Reforma czy deforma? Egzaminowany na podwójnym stresie

  • 23/06/2017

Obowiązkowa obecność instruktora na każdym egzaminie praktycznym swojego kursanta to jakiś absurd. Szkoleniowiec nie będzie mógł normalnie prowadzić zajęć, bo czeka go wizyta w WORD-zie. Poza tym egzaminowani będą na podwójnym stresie, chcąc dobrze wypaść przy swoim nauczycielu – tak propozycję, która znalazła się w nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami komentują właściciele OSK.

więcej

Grzechy główne motocyklistów

  • 22/06/2017

Jeśli chcemy być profesjonalnymi instruktorami motocyklowymi, wskazujmy kursantom najczęściej popełniane przez motocyklistów błędy. A jest ich trochę. Ja skupię się na czterech grzechach głównych. Warto się ich wystrzegać!

więcej

Reforma czy deforma? Jeden krok do przodu, kolejny do tyłu

  • 21/06/2017

W projekcie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, do którego dotarła „Szkoła Jazdy”, zniesiona została możliwość zwolnienia kursanta z obowiązkowych zajęć z teorii w OSK. Problem w tym, że trudno znaleźć jakieś racjonalne przesłanki skłaniające do podjęcia właśnie takiej decyzji.

więcej

Krytykujcie, ale nie hejtujcie!

  • 20/06/2017

Teksty do „Szkoły Jazdy” piszę od dobrych kilku lat. Przez ten czas wielu moich kolegów po fachu w swoich komentarzach wieszało na mnie psy, komunikowało, że mam idiotyczne poglądy i jestem głupi. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie jeden fakt.

więcej

Reforma czy deforma? Super OSK na wylocie

  • 19/06/2017

Jedną z bardziej kontrowersyjnych zmian, jakie znalazły się w projekcie specgrupy ds. szkolenia i egzaminowania jest zniesienie tzw. Super OSK.

więcej

Kto zostanie instruktorem roku?

  • 16/06/2017

Slalom zakończony parkowaniem w garażu, jazda po pasie ruchu z piłeczką na talerzu czy parkowanie samochodem z zaklejonymi szybami to tylko niektóre konkurencje, w których zmierzą się instruktorzy z całej Polski w ramach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu „Instruktor Roku 2017”.

więcej

Reforma czy deforma? Do łask wracają tablica i kreda

  • 14/06/2017

Szeroko ostatnio komentowany projekt zmian w ustawie o kierujących pojazdami niesie ze sobą nie tylko nowe wymagania dla OSK. Pojawiają się w nim również zapisy dosłownie cofające o kilka lat całą branżę szkoleniową. Chodzi o planowane uchylenie art. 23 ust. 3. ustawy.

więcej

Nowela rozporządzenia ogłoszona. Wejdzie w życie 8 lipca

  • 13/06/2017

W ubiegłym tygodniu ogłoszone zostało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji (Dz. U. poz. 1105).

więcej

Reforma czy deforma? Rewolucja nie ominie OS-ów

  • 12/06/2017

Projekt ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz o zmianie niektórych innych ustaw, zgodnie z tytułem, najwięcej uwagi poświęca ustawie o kierujących pojazdami. Nowości dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców zawodowych choć mniej liczne, są jednak równie rewolucyjne. Tym razem przyjrzyjmy się zmianom, jak projekt może spowodować dla OS-ów.

więcej

Prawko za wschodnią granicą, czyli zdaje prawie każdy

  • 09/06/2017

Niska zdawalność egzaminów na prawo jazdy to problem nieznany ukraińskim i białoruskim kierowcom. Martwić ich mogą natomiast ceny kursu, bo zarabiają marnie. A także „wzjatki” dla urzędników i funkcjonariuszy wszelkich służb.

więcejprzeczytaj więcej aktualności