Resort odpowiada Szramce. Powtórka z teorii jest potrzebna

  • 18/12/2017

Kierowcy, którzy mają prawo jazdy np. kategorii B i starają się o uprawnienia na ciężarówki lub autobusy, powinni zdawać tylko egzamin praktyczny. Z taką inicjatywą wystąpił poseł Paweł Szramka. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem resortu infrastruktury i budownictwa. Przepisy nie zostaną zmienione.

więcej

Związkowcy z łódzkiego WORD-u szykują się do strajku. Jest już data

  • 15/12/2017

Pracownicy łódzkiego WORD-u zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” planują 8 stycznia rozpocząć strajk. – Zdaję sobie sprawę, że jest to najostrzejsza forma protestu, ale jesteśmy pod ścianą. Nikt nas nie słucha. Ani dyrektor, ani marszałek, do którego wysłaliśmy niejedno pismo informujące o tym, co dzieje się w zakładzie – tłumaczy Radosław Banaszkiewicz, szef Solidarności w łódzkim WORD-zie.

więcej

Wychowanie. Felieton Marcina Zygmunta

  • 14/12/2017

Jak kiedyś reagowano na żale dziecka skarżącego się na nauczyciela, instruktora, który „się uwziął”? Padały słowa: „nie wymyślaj, bierz się za naukę”. Każdy z nas miał poczucie, że jest ktoś nad nami, że jest jakiś autorytet, rodzic, nauczyciel, ktokolwiek. Dzisiaj kursant często rządzi instruktorem. I traktuje go jak służącego.

więcej

Jednorazowa teoria. Nietypowa propozycja posła Szramki

  • 13/12/2017

Kierowcy, którzy mają prawo jazdy np. kategorii B i starają się o uprawnienia na ciężarówki lub autobusy, mieliby zdawać tylko egzamin praktyczny. Z taką inicjatywą wystąpił poseł Paweł Szramka. – A co z wiedzą specjalistyczną? – dopytują eksperci z branży szkoleniowej.

więcej

„50+ na drodze”. Seniorzy sprawdzają swoje umiejętności [zdjęcia]

  • 12/12/2017

Wykład na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, próbny egzamin na prawo jazdy, ćwiczenia na placu manewrowym oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy – tak wyglądała kolejna odsłona programu prewencyjnego „50+ na drodze”, w którym wzięli udział bydgoscy seniorzy.

więcej

Łódzka Solidarność apeluje o kontrolę 49 WORD-ów

  • 11/12/2017

Wyeliminowaniu niegospodarności w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, a tym samym zatrzymaniu spirali śmierci na polskich drogach, miałyby służyć kompleksowe kontrole wszystkich 49 WORD-ów. To właśnie o nie apelują związkowcy z łódzkiej Solidarności w piśmie, które wysłali w listopadzie do prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

więcej

Niemka pojechała na zakupy. Po niezdanym egzaminie, pojazdem egzaminacyjnym

  • 08/12/2017

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę w Gorzowie Wielkopolskim. Z tamtejszego WORD-u na pół godziny zniknął… pojazd egzaminacyjny. „Wypożyczyła” go sobie 30-letnia Niemka.

więcej

Resort zbiera dane. Projekt grupy doradczej nabiera tempa?

  • 07/12/2017

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wysłało do branżowych organizacji pismo, w którym prosi o zebranie konkretnych danych. Jakich? Związanych z infrastrukturą OSK, ceną za kurs i liczbą przeprowadzonych szkoleń.

więcej

Ochlapani piesi. Felieton Albina Sieczkowskiego

  • 06/12/2017

Skoro na obszarze zabudowanym kierowcy wolno jechać z prędkością 50 km/h, to po co ma zdejmować nogę z gazu i uważać, by przejeżdżając przez kałuże nie ochlapać pieszych? Jest jesień, pada deszcz, ochlapywanie jest codziennością. Taki mamy klimat.

więcej

Rio w praktyce. Felieton Marcina Zygmunta

  • 05/12/2017

Każdy użytkownik rio ma swoje zdanie na temat tego auta, ale moja opinia jest pozytywna. To samochód bez fajerwerków stylistycznych, jednak wygląda solidnie i jak na razie jeździ bez większych problemów. Kilka minusów, jakie się ujawniły, można usunąć lub poprawić. A może tylko ja miałem szczęście i trafiłem na niezłe egzemplarze?

więcejprzeczytaj więcej aktualności